RN731JTTD2262C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2262C10
Description
RES 22.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
22.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%