RN731JTTD2262B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2262B25
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Resistance :
22.6kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD2262B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2262B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C