RN731JTTD2262A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2262A25
Description
RES 22.6K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.6kOhm
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Datasheets
RN731JTTD2262A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2262A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C