RN731JTTD2261F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2261F100
Description
RES 2.26K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.26kOhm
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W