RN731JTTD2261D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2261D50
Description
RES 2.26K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.26kOhm
Datasheets
RN731JTTD2261D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2261D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C