RN731JTTD2261A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2261A25
Description
RES 2.26K OHM 0.05% 1/16W 0603
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
2.26kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
2
Pbfree Code :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD2261A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2261A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C