RN731JTTD2261A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2261A10
Description
RES 2.26K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.26kOhm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2261A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2261A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C