RN731JTTD2260F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2260F50
Description
RES 226 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
226Ohm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2260F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2260F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 226Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C