RN731JTTD2260D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2260D25
Description
RES 226 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
226Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W