RN731JTTD2260C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2260C10
Description
RES 226 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
226Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2260C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2260C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 226Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C