RN731JTTD2233F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2233F50
Description
RES 223K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
223kOhm
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD2233F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2233F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C