RN731JTTD2233F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2233F100
Description
RES 223K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
223kOhm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2233F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2233F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C