RN731JTTD2233B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2233B50
Description
RES 223K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
223kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2233B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2233B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C