RN731JTTD2233B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2233B25
Description
RES 223K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
223kOhm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD2233B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2233B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C