RN731JTTD2232B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2232B25
Description
RES 22.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
22.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD2232B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2232B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C