RN731JTTD2231F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2231F25
Description
RES 2.23K OHM 1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.23kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD2231F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2231F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C