RN731JTTD2231C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD2231C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.23K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C