RN731JTTD2231A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2231A25
Description
RES 2.23K OHM 0.05% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.23kOhm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD2231A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2231A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C