RN731JTTD2230B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2230B05
Description
RES 223 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
223Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2230B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2230B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C