RN731JTTD2213F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2213F50
Description
RES 221K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
221kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2213F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2213F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C