RN731JTTD2213F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2213F25
Description
RES 221K OHM 1% 1/16W 0603
2
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Resistance :
221kOhm