RN731JTTD2213F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2213F100
Description
RES 221K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
221kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD2213F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2213F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C