RN731JTTD2213B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2213B25
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
221kOhm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W