RN731JTTD2212A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2212A25
Description
RES 22.1K OHM 0.05% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
22.1kOhm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm