RN731JTTD2211F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2211F50
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Resistance :
2.21kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD2211F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2211F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C