RN731JTTD2211B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2211B25
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
191
In Stock :
191
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Resistance :
2.21kOhm
Case Code (Imperial) :
0603
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
1608
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD2211B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2211B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C