RN731JTTD2210F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2210F100
Description
RES 221 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Resistance :
221Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD2210F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2210F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C