RN731JTTD2210D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2210D25
Description
RES 221 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
221Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD2210D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2210D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C