RN731JTTD2210B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2210B50
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
221Ohm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD2210B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2210B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C