RN731JTTD2210B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2210B25
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
221Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD2210B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2210B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 221Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C