RN731JTTD2203F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2203F25
Description
RES 220K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Resistance :
220kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm