RN731JTTD2202F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2202F100
Description
RES 22K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
22kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD2202F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2202F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C