RN731JTTD2202D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2202D10
Description
RES 22K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
22kOhm