RN731JTTD2202B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2202B05
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
22kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD2202B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2202B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C