RN731JTTD2201D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2201D50
Description
RES 2.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C