RN731JTTD2201C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2201C50
Description
RES 2.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V