RN731JTTD2201C25
Mfr.Part #
RN731JTTD2201C25
Description
RES 2.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Resistance :
2.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm