RN731JTTD2201B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2201B50
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.2kOhm
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD2201B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2201B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C