RN731JTTD2201B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2201B25
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
2.2kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW