RN731JTTD2201B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2201B05
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W