RN731JTTD2200D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2200D10
Description
RES 220 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
220Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2200D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2200D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 220Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C