RN731JTTD2200C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2200C50
Description
RES 220 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
220Ohm