RN731JTTD2200B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2200B50
Description
RES 220 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
220Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD2200B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2200B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 220Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C