RN731JTTD21R8F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 21.8 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
21.8Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm