RN731JTTD21R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8F100
Description
RES 21.8 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
RN73
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
21.8Ohm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V