RN731JTTD21R8D50
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8D50
Description
RES 21.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
21.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD21R8D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD21R8D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C