RN731JTTD21R8D25
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8D25
Description
RES 21.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
yes
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
21.8Ohm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD21R8D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD21R8D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C