RN731JTTD21R8D100
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8D100
Description
RES 21.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
21.8Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD21R8D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD21R8D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C