RN731JTTD21R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8B50
Description
RES 21.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
21.8Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD21R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD21R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C