RN731JTTD21R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD21R5F50
Description
RES 21.5 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Pbfree Code :
Case Code (Imperial) :
Resistance :
21.5Ohm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD21R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD21R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C